JOY Šperky – Vánoční kampaň

E-shop JOY Šperky poskytuje pohodlný a snadno dostupný způsob nákupu šperků z pohodlí domova. Webová stránka je intuitivní a snadno ovladatelná. Kromě prohlížení a nákupu šperků máte také možnost filtrovat výběr podle ceny, materiálu, stylu a dalších parametrů, což usnadňuje hledání konkrétního šperku. Tento e-shop je tak ideálním místem pro ty, kteří hledají elegantní a kvalitní šperky a doplňky a chtějí si je pohodlně objednat online.

Cíl spolupráce

Cílem spolupráce bylo zvýšit počet objednávek během Vánočního období. Konkrétně v měsících listopad a prosinec při nízkých a efektivních investicích do reklamy.

Zvýšení počtu objednávek o 108 % ve Vánočním obdobím oproti minulému roku.

Strategie a realizace:

  1. PPC (Pay-per-Click) reklama: Byla zvolena strategie zaměřená na PPC reklamu jako hlavní zdroj návštěvnosti webu a generování prodejů. Byly vyvinuty inovativní a atraktivní PPC kampaně, které zahrnovaly klíčová slova a fráze spojené s Vánoci a nákupy šperků.
  2. Nové bannery: Pro podporu Vánoční kampaně byly navrženy a nasazeny nové bannery na webové stránky JOy šperky. Tyto bannery obsahovaly atraktivní obrázky šperků a vánoční motivy, aby oslovily a přilákaly zákazníky.
  3. Konzultace akcí: Byly provedeny konzultace, aby se vytvořil plán specifických akcí a nabídek pro Vánoční období. Tím se podpořil zájem zákazníků a vytvořilo se pocit omezené dostupnosti nebo exkluzivity šperků, což motivovalo ke konverzi.
  4. Zapojení reklamy na Facebooku: Byla spuštěna reklamní kampaň na Facebooku. Ta cílila na specifickou cílovou skupinu zájemců o šperky a dárky. Reklamy obsahovaly vánoční motivy, fotky produktů a nabídky, které lákaly zákazníky ke kliknutí a nákupu.

Závěr

Díky těmto strategiím a aktivitám se podařilo dosáhnout vynikajících výsledků ve Vánoční kampani pro JOY Šperky:

  • Zvýšení objednávek o 108% oproti stejnému období v předchozím roce (listopad – prosinec).

Tohoto zvýšení objednávek bylo dosaženo díky efektivnímu využití PPC reklamy, nasazení nových bannerů na webové stránky, konzultacím akcí pro Vánoční období a zapojení reklamy na Facebooku. Tyto aktivity zvýšily povědomí, podpořily zájem zákazníků a motivovaly je k nákupu šperků jako vhodných vánočních dárků. Tato kampaň potvrdila účinnost a efektivitu strategií online marketingu a prodeje, což přispělo k úspěchu během Vánočního období.